Strona główna

Strona główna

Misja Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu:
"Nie szkodzić, lecz działać dla dobra chorego"

Jesteśmy jednostką diagnostyczno-leczniczą oraz konsultacyjną dla pacjentów z całego kraju. Udzielamy świadczeń zdrowotnych w powiązaniu z realizacją zadań dydaktycznych i badawczych, oraz promocją zdrowia, w tym wdrażaniem nowych metod leczenia.

Posiadamy nowoczesną i ciągle odnawianą bazę sprzętową, co jest bardzo ważnym elementem hospitalizacji. Jednocześnie nieustannie dążymy do podnoszenia kwalifikacji przez naszą kadrę medyczną, co stwarza duże poczucie bezpieczeństwa u leczonych przez nas pacjentów.

Dysponujemy całodobowym lądowiskiem dla helikopterów medycznych. W Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym działa również Centrum Urazowe. Od czerwca 2017r. jesteśmy szpitalem klinicznym, stanowiącym bazę dydaktyczną dla studentów medycyny. Potwierdzeniem wysokiej jakości świadczonych usług zdrowotnych jest przyznanie w 2009r., 2013r. i 2017r. akredytacji przez Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia oraz otrzymanie i kontynuacja od 11 stycznia 2007r. certyfikatów Zintegrowanego Systemu Zarządzania wg norm:
ISO 9001:2015 System Zarządzania Jakością, ISO 14001:2015 System Zarządzania Środowiskowego, BS OHSAS 18001: 2007 System Zarządzania BHP, ISO/IEC 27001:2013 System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji od 2015r.

Uhonorowano nas także:
I miejscem i tytułem "Pracodawca-Organizator Pracy Bezpiecznej" w Ogólnopolskim konkursie Państwowej Inspekcji Pracy
certyfikatem "W Trosce o Środowisko" za skuteczną i efektywną realizację zadań w ochronie środowiska oraz wyróżniającą się współpracę przyznanym przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu.